Почетна Вера МПЦ-ОА Утре голема литија во Скопје
Утре голема литија во Скопје

Утре голема литија во Скопје

226
0

Во вторник, на 20.09.2022 година, во навечерието на великиот празник Рождество на Пресвета Богородица, со почеток во 17:00 часот, ќе биде отслужена празнична вечерна богослужба во храмот посветен на Богородичното рождество во Центарот на Скопје, соопшти Скопската Епархија.

-Вечерната молитва ќе биде проследена со Литија околу централното градско подрачје.
Ги покануваме сите верни чеда да земат молитвено учество на Вечерната богослужба и на Литијата, пишува во соопштениетио.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *