Почетна Вести Христијанство Порфириј: Голем ден за единството

Порфириј: Голем ден за единството

1.92K
2

Српскиот патријарх Порфириј, по осветувањето на македонската црква Света Злата мегленска во Загреб, изјави дека ова е посебен ден за единството на црквата.

Коментар(2)

  1. Слава на Бога за меѓусебната љубов во Христа. Слава на Бога што и Србија има еден прекрасен Патријарх! Навистина воскресна Господ!

  2. Патријархот заслужува Нобелова награда за мир.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *