Почетна Вести Христијанство Стефан: Голема благодарност за Хрватска што го помогна овој храм

Стефан: Голема благодарност за Хрватска што го помогна овој храм

1.77K
0

Архиепоскопот Охридски и Македонски, г.г Стефан, по осветувањето на македонската црква во Загерб, изјави дека овој храм е заслуга на големата поддршка и помош на пријателска Хрватска.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *