Почетна Вера МПЦ-ОА Српскиот патријарх на осветување на македонската црква во Загреб
Српскиот патријарх на осветување на македонската црква во Загреб

Српскиот патријарх на осветување на македонската црква во Загреб

2.96K
0

Српскиот  Патријарх  Порфириј учествува на осветувањето на Македонската црква во Загреб, Света Злата Мегленска.

Чинот на осветување го извршува, Архиепископот  Стефан, заедно со владиците Пимен и Јосиф. Сослужуваат и уште двајца епископи од СПЦ.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *