Почетна Вести Европа Отец Методиј од Валаамскиот манастир хоспитализиран поради компликации од Ковид 19
Отец Методиј од Валаамскиот манастир хоспитализиран поради компликации од Ковид 19

Отец Методиј од Валаамскиот манастир хоспитализиран поради компликации од Ковид 19

1.12K
0

Архимандритот на Руската црква од Валаамскиот манастир, Отец Методиј е хоспитализиран поради компликации од Ковид 19, соопшти Валаамскиот манастир. Заедно со отец Методиј, кој по потекло е од Македонија хоспитализира е и Отец Александар, кој е вио критична состојба и се наоѓа во кома.

Валаамскиот манастир ги повика верниците да се молат за Отец Методиј и отец Александар.

-Браќа и сестри, во моментот о. Методиј и Фр. Александар Точилов се на интензивна нега. Александр е критична ситуација, тој лежи во кома, со загуба на белите дробови од повеќе од 85 %, и се наоѓа на респирато. Ве молиме придружете се на братските молитви со вашите силни молитви за сериозно болните Отци. Сите ја знаеме моќта на молитвата, напишаа на фејзбук страницита, монасите од овој манастир.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *