Почетна Вести Манастирот во Туденце ќе добие нов лик
Манастирот во Туденце ќе добие нов лик

Манастирот во Туденце ќе добие нов лик

175
0

Манастирот св.Георгиј Победоносец с.Туденце ќе добие нов лик. Во состав на манастирот ќе се гради конак, Фонтана и други пропратни објекти.

Тетовско-гостиварскиот Митрополит Јосиф бил во посета на манастирот за утврдување на локациите за овие објекти.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *