Почетна Вера Бискупот Стојанов доби честитки за именденот
Бискупот Стојанов доби честитки за именденот

Бискупот Стојанов доби честитки за именденот

86
0

katolicka zgradaСвештеници и монахињите од Апостолскиот егзархат во Македонија и Скопска бискупија, му го честитаа именденот на Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх Киро Стојанов,пишува интернет порталот, „Католици.мк“

На средбата со свештениците и монахињите кои делуваат во градот Скопје бискупот Стојанов се заблагодарил за семејниот гест на љубов и заедништво. Бискупот Стојанов на средба им ги пренел впечатоците од неодамнешната посета кај папата Франциск, каде му пренел дека го чекаат во Македонија. На тоа Франциск одговорил дека и на Претседателот му рекол дека сака да дојде во Македонија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *