Почетна Вести Владиката Иларион го освети Домот на Културата во Каменица
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Владиката Иларион го освети Домот на Културата во Каменица

225
0

Митрополитот Брегалнички г. Иларион извршил осветување на Домот на Културата во Каменица. Осветот бил по претходна покана од Градоначалникот на Општина Каменица Дарко Митевски.

На чинот на осветување присуствувале на градоначалниците од источно – планскиот регион, Директорот на рудникот „Саса“ во Каменица.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *