Почетна Политичка теологија ВИДЕО: За оние кои не разликуваат ИСИЛ од Ислам

ВИДЕО: За оние кои не разликуваат ИСИЛ од Ислам

923
0

Маестрално објаснување на разликата меѓу ИСИЛ и Ислам, направил саудскиот министер за надворешни работи, Адил Џубејр на неодамнешната минхенска безбедносна конференција од 12 февруари 2016 година.

-Секоја религија има перверзници и психопати кои сакаат да ја преземат. Ве потсетувам сите да бидете внимателни кога ги генерализирате работите, рекол Џубејр потенцирајќи дека ИСИЛ е ислам исто колку што се христијански и некои ораганизации кои го сквернават христијанството.

Погледнете го неговиот одговор на едно прашање, во кое се споредува ИСИЛ со Исламот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *