Почетна Вести Статуата Марија од Назарет денеска во Скопје
Статуата Марија од Назарет денеска во Скопје

Статуата Марија од Назарет денеска во Скопје

161
0

katolicka statuaПознатата статуа Марија од Назарет, која патува низ светот и неколку дена се наоѓа во Македонија, денеска ќе биде во Скопје.

Според протоколот на Католичката црква статуата ќе пристигне во 18 часот во катедралната црква „Пресвето срце Исусово“.

Верниците ќе можат да и се поклонат до 27 мај, кога од Македонија статуата ќе замине во Косово.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *