Почетна Вести Регион Српскиот патријарх се сликаше со идната српска премиерка
Српскиот патријарх се сликаше со идната српска премиерка

Српскиот патријарх се сликаше со идната српска премиерка

498
1

Најсподелуваната фотографијата на социјалните мрежи по инаугурацијата на новиот српски претседател Александар Вучиќ, е заедничката фотографијата српскиот престолонаследник Александар Караѓорѓевиќ, српскиот патријарх Иринеј и идната премиерка Ана Брнабиќ.

Фотографијата предизвика внимание поради тоа што Српската православна црква неофицијално беше против Брнабиќ како премиерка поради нејзината сексуална ориентација.

Српските медиуми се прашуваат кој ги помирил српскиот патријарх и мандатарката, и како српскиот престолонаследник Александар Караѓорѓевиќ се нашол во нивно друштво.

Коментар(1)

  1. ТЅреба да се покоруварте на властите Преосветени!
    хихихихи….

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *