Почетна Вести Сите обвинети во „Ќелија“ признаа дека регрутирале борци за Сирија
Сите обвинети во „Ќелија“ признаа дека регрутирале борци за Сирија

Сите обвинети во „Ќелија“ признаа дека регрутирале борци за Сирија

61
0

kelija 1Уште петтмина осомничени за случајот „Ќелија“ признаа дека регрутирале борци за Сирија и практично сите обвинети во овој случај се изјаснија како виновни. Денешното рочиште дојде откако пред две недели одбраната побара дополнителен увид во доказите со цел да се подготви за главната расправа.

Претходно, на Јавна седница, шестмина обвинети го признаа делото кое им се става на товар и се спогодија за казните.

Судот во среда ќе изрече казните за обвинетите.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *