Почетна Вести Рускиот амбасадор во посета на владиката Наум
Рускиот амбасадор во посета на владиката Наум

Рускиот амбасадор во посета на владиката Наум

696
0

Рускиот амбасадор, Олег Шчербак бил во посета на Струмичката епархија на МПЦ. Амбасадорот на Руската федерација имал средба со надлежниот митрополит г. Наум.

Владиката Наум и Амбасадорот Шчербак разговарале во манастирот „Покров на Пресвета Богородица“ во селото Водоча.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *