Почетна Вести Христијанство Министерот за култура на средба со владиката Јосиф
Министерот за култура на средба со владиката Јосиф

Министерот за култура на средба со владиката Јосиф

538
0

Митрополитот Тетовско-гостиварски, г. Јосиф вчера во петокот имал средба со новиот Министер за Култура, Роберт Алаѓозовски.

Средбата била во просториите на Министерството за Култура, а за нејзе само кратко извести прес службата на Тетовско-гостиварската епархија.

Нема детали за што разговарале Министерот и Владиката на МПЦ-ОА.

Детали нема ниту од Министерството за Култура.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *