Почетна Вера РЕЈСОТ РЕЏЕПИ: Да бидеме милостиви, Рамазан е!

РЕЈСОТ РЕЏЕПИ: Да бидеме милостиви, Рамазан е!

164
0

Вечерва е последната ифтарска вечера, со која завршува едно месечниот рамазански пост кај Муслиманите.

redzepi porakaОд утре почнува тридневното чествување на Рамазан Бајрам. Првиот ден од Рамазан во Македонија е државен празник.

Поглаварот на ИВЗ, Рејсот Сулејман Реџепи за најголемиот празник во исламот ги повика верниците на милост кон сиромашните, блискост и единство.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *