Почетна Вера Реџепи: со добар дух да го дочекаме Рамазан
Реџепи:  со добар дух да го дочекаме Рамазан

Реџепи: со добар дух да го дочекаме Рамазан

147
0

Поглаварот на Исламската верска заедница Реис ул Улема Х. Сулејман еф. Реџепи упати порака до верниците од исламска вероисповест по повод почетокот на светиот месец Рамазан.

-Со сета душа го молам Алах џ.ш. овој месец да го дочекаме духовно што по подготвени , исполнети со верба и со воља за извршување на нашите ибадети и верски должности. Нека ви е среќен и бериќетен светиот месец Рамазан, да ви биде исполнет секој ден со среќа, со пост и ибадети, убавините и задоволството на Рамазан нека ве следат низ целиот ваш живот, вели Реџепи во пораката по повод почетокот на светиот месец Рамазан.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *