Почетна Вести Ислам Поглаварот на ИВЗ доби награда од Претседателот на САД Доналд Трамп
Поглаварот на ИВЗ доби награда од Претседателот на САД Доналд Трамп

Поглаварот на ИВЗ доби награда од Претседателот на САД Доналд Трамп

366
0

Поглаварот на Исламската Верска Заедница, Сулејман Реџепи ја доби наградата „За животно постигнување“.

Станува збор за награда што ја доделува американскиот Претседател, Доналд Трамп.

Оваа престижна награда на поглаварот на ИВЗ официјално ќе му биде врачена в четврток на 28 декември.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *