Почетна Вести Петокот пред Велигден неработен ден
Петокот пред Велигден неработен ден

Петокот пред Велигден неработен ден

105
0

zname mkdМинистерството за труд и социјална политика потсетува дека 29 април оваа година, односно петокот пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Петокот пред Велигден е прогласен за неработен ден согласно Законот за празници на Република Македонија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *