Почетна Вести Ограбен манастир во Делчево
Ограбен манастир во Делчево

Ограбен манастир во Делчево

68
0

Непознати сторители синоќа го обиле и украле вредни икони од манастирот Св. Богородица Балаклија кај Делчево, јавуваат локалните медиуми.

Полицијата врши увид. Дополнителни информации за штетата се уште нема.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *