Почетна Вести Христијанство Наум служеше Литургија за Источен петок во Романија
Наум служеше Литургија за Источен петок во Романија

Наум служеше Литургија за Источен петок во Романија

238
0

Струмичкиот митрополит Наум служеше литургија во романската православна црква во храмот Успение на Пресвета Богордица во градот Арџеш.

Со него сослужувал домаќинот, надлежниот Архиереј, Архиепископот на Арџес и Мушчел Калиник.

Сослужувањето со Романската православна цеква се случуваше за чествувањето на празникот Источен петок – Балаклија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *