Почетна Вести Христијанство Мицкоски на средба со Епископот Партениј во Бигорски
Мицкоски на средба со Епископот Партениј во Бигорски

Мицкоски на средба со Епископот Партениј во Бигорски

259
0

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бил во посета на Бигорскиот манастир и имал средба со Игменот, Епископ Антаниски г. Партениј.

Разговарале на различни теми кои поврзани со општествените околноости во државата.

-По покана на нашиот старец и игумен, Епископ г. Партениј, денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски ја посети Свештената Бигорска Обител. Почитуваниот гостин беше пречекан од нашето братство во духот на манастирското гостољубие и запознаен со животот и мисијата на Манастирот. Во топлата и пријателска атмосфера Старецот и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ разговараа за разни теми што се однесуваат за добросостојбата и благоуспевањето на нашата држава и на нашето општество. Притоа, г. Христијан Мицкоски искажа голема благодарност и поддршка за благородната евангелска мисија на Владиката Партениј и на неговото братство. Од своја страна, Старецот му се заблагодари на ценетиот гостин за посетата и за укажаната морална поткрепа, велат од Бигорски.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *