Почетна Галерија Мала Богородица во Новаци
p1330496
p1330497
p1330499
p1330501
p1330505
p1330507
p1330510
p1330513
p1330516
p1330517
p1330518
p1330519
p1330520
p1330523
p1330526
p1330529

Мала Богородица во Новаци

237
0

Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар во предвечерието на празникот Рождество на Пресвета Богородица, служел празнична Вечерна Богослужба во храмот посветен на Рождеството, во Новаци, Битола.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *