Почетна Вера Литија во чест на Мала Богородица во Скопје

Литија во чест на Мала Богородица во Скопје

750
0

Вечерва во предвечерието на утрешниот празник на Раѓањето на Пресвета Богородицаво Скопје се одржа литија по улиците во центарот.

Литијата беше во организација на Братството при храмот „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје, со благослов на Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *