Почетна Вести Исчезна монах од Света Гора
Исчезна монах од Света Гора

Исчезна монах од Света Гора

871
1

Грчката полиција интензивно трага по украински монах, кој исчезнал од Света Гора. Монахот последен пат е виден на 16 јануари, кога посакал да замине да посети свој пријател во друг манастир на полуостровот, но никогаш не стасал во манастирот.

atosВо меѓувреме му испратил смс порака дека не може да стаса поради лошите временски услови. Тој ден во тој дел од полуостровот врнело снег и било многу ладно.

Коментар(1)

  1. Ако монахот кој се бара е висок,плава коса и носи капа со крст извезен со црвен конец,на 16.01 беше на железничката станица во солун и бараше информации за воз

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *