Почетна Вести И науката потврди: Лажичката за причестување нема бактерии и вируси
И науката потврди: Лажичката за причестување нема бактерии и вируси

И науката потврди: Лажичката за причестување нема бактерии и вируси

1.10K
1

Истражувањето во Москва покажа сосема неверојатен факт, научниците кои ја испитале истата лажица од која сите верници се причестувале, утврдиле дека на нејзе не постои апсолутно никаков вирус или каков било вид бактерии.

11Научниците останале зачудени откако неколку пати го повториле истражувањето и на неколку различни локации, а резултатот секогаш бил ист- немало никакви бактерии, што покажува дека Господ нѐ штити.

Коментар(1)

  1. Lazicata e sigurno napraveno od srebro,a toa e od davninapoznato kako priroden antibiotik i unistuva i bakterii ,virusi i gabicki.
    Se razbira tuka e i gospod bog na pomos.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *