Почетна Вести Груевски за Велики Петок во „Света Петка“
Груевски за Велики Петок во „Света Петка“

Груевски за Велики Петок во „Света Петка“

215
0

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со сопругата и двете ќерки денеска, за Велики Петок бил во црквата „Света Петка“ во Црниче, објави „Курир“

Груевски со семејството се поклонил пред плаштеницата на Христос и присуствувале на оплакувањето Исусово.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *