Почетна Празници Денеска е Света Марта
Денеска е Света Марта

Денеска е Света Марта

286
0

Верски календар: 29 Јули

КАТОЛИЧКА ЦРКВА/ Св. Марта.

sveta martaПодатоците за света Марта се наоѓаат во Евангелието. Таа била сестра на Марија и Лазар. Светите писатели изразуваат задоволство од верата на Марта и нејзината христијанска љубов и пожртвуваност.

 

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *