Почетна Галерија ГАЛЕРИЈА од големата литија во Струмица заедно со монасите од Света Гора
a-71
a-67
a-60
a-59
a-58
a-51
a-50
a-49
a-48
a-46
a-43
a-41
a-40
a-39
a-37
a-36
a-32
a-27
a-26
a-24
a-22
a-21
a-20
a-16
a-12
a-11
a-10
a-9
a-8
a-7
a-4
a-3

ГАЛЕРИЈА од големата литија во Струмица заедно со монасите од Света Гора

565
0

Од храмот посветен на Св.” 15 Тивериополски свештено маченици” па до градскиот плоштад во Струмница беше оргаизирана една од најмасовните литии со Иконата на Пресвета Богородица Брзопослушница.

На покана на Митрополитот  Наум на чествувањето присуствуваше и директорот на Комисијата за односи со верските заедници  Даријан Сотировски, кој ја искажа радоста што присуствува на овој величествен чин и своите желби да опстои традицијата и секогаш на овој ден струмичани да се сплотени како денеска.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *