Почетна Вести ГАЛЕРИЈА: Масовно добредојде за Гаврил
g 10
g 5

ГАЛЕРИЈА: Масовно добредојде за Гаврил

254
0

Со масовно присуство на неделната литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица – Сиднам, македонските верници во Австралија му посакаа добредојде на Игуменот Гаврил, кој завчера по еден месец поминат во Македонија, се врати назад за потребите на литургискиот живот меѓу македонските верници на австралискиот континент. Отец Гаврил служел со парохискиот свештеник на црквата, Отец Ефрим.

Ова беше првата отслужена литургија после враќањето од Македонија на отец Гаврил.

Црквата на 28 февруари го слави споменот на Светиот апостол Онисим и Преподобен Евсевиј.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *