Почетна Вести Епархиско собрание на Европската Епархија во Берлин

Епархиско собрание на Европската Епархија во Берлин

236
0

Црковната општина на Македонската православна црква во Берлин вчера и денеска беше домаќин на годинешното епархиско собрание на Европската епархија на МПЦ.

Митрополитот Пимен секоја година во различни градови во Европа, каде има Македонци го организира епархиското собрание.

Во Берлин, МПЦ нема своја црква, па богослужбата била во импровизиран објект кој за таа намена го подготвиле членовите на црковната општина.

ГАЛЕРИЈА:

ВИДЕО:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *