Почетна Вести БОЖИНОВСКА: Не сакаме да ни се степаат децата

БОЖИНОВСКА: Не сакаме да ни се степаат децата

78
0

Директорката на Комисијата за односи со верски заедници, Валентина Божиновска денеска повика да се смират тенизиите и да се спречи какво било сквернавење на било чии верски обележја.

– Ова не е етнички конфликт, ова не е верски конфликт, ние немаме против орелот, кој што знаеме дека е симбол византиски, симбол на почетокот на христијанството, симбол на Албанците, симбол на Србите, на Црногорците. Не сакаме да ни се степаат децата. Апелирам до граѓаните, не ни пречи орелот, ниту пак некому му пречи крстот, вели претседателката на Комисијата за односи со верските заедници, Валентина Божиновска.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *