Почетна Вести Архиепископот на средба со јапонскиот конзул
Архиепископот на средба со јапонскиот конзул

Архиепископот на средба со јапонскиот конзул

194
0

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан имал средба со почесниот конзул на Јапонија во Македонија Казу Лешниковска. Средбата се случила вчера, на 15 март 2016 година, во архиепископскиот кабинет во Скопје.

Освен потврда за средбата, од Кабинетот на Архиепископот нема детали за што е разговарано.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *