Почетна Вести 171 година од смртта на Пејчиновиќ

171 година од смртта на Пејчиновиќ

156
0

Тетовско-гостиварскиот митрополит Јосиф, заедно со свештеници на оваа епархија отслужија молебен за Кирил Пејчиновиќ.

На 12.03.2016 година, беше одбележена 171 година, од упокојувањето на игуменот со заупокоена литургија и парастос во Лешочкиот манастир.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *