Почетна Вера Заев и Поглаварот на ИВЗ на Ифтар
zaev ivtaf
zaev iftar 2
zaev iftar 3
zaev iftar
zaev iftar
zaev iftar 5

Заев и Поглаварот на ИВЗ на Ифтар

246
1

Премиерот Зоран Заев, Поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи и Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев синоќа бие на заедничка ифтар вечера, оранизирана од претседателот на Стопанска комора на Северозападна Македонија, Неби Хоџа.

На оваа традиционална вечера за време на рамазанските пости, биле присутни бизнисмени и важни личности од јавниот живот.

-Денеска за првпат имаме две официјални лица, човек од енергетскиот сектор и од бизнисот кои рамо до рамо ќе бидат посветени на заштита на локалниот бизнис, но и да креираат поволна средина за сите граѓани. Исламот е религија која промовира толеранција, човечки вредности, креира универзални вредности и принципи кои продуцираат бенефит за човештвото“, вели Хоџа.

/емагазин.мк

Коментар(1)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *