Почетна Репортажа Воскресение во Кумановско-осоговската епархија
paska kumanovo 1
paska kumanovo 9
paska kumanovo 8
paska kumanovo 7
paska kumanovo 6
paska kumanovo 5
paska kumanovo 4
paska kumanovo 3
paska kumanovo 2

Воскресение во Кумановско-осоговската епархија

152
0

Во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, се одржа централната прослава за Велигден, со која раководеше митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, кој го објави светлото Воскресение Христово и служеше Света Златоустова Литургија.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *