Почетна Вести Во еден ден, две средби на Архиепископот со дипломати
Во еден ден, две средби на Архиепископот со дипломати

Во еден ден, две средби на Архиепископот со дипломати

306
0

Архиепископот Стефан во четвртокот во својот кабинет во Архиепископијата имал средби со две амбасадорски делегации. Бил домаќин на Албанскиот амбасадор во Македонија, Фатос Река. Втората средба била со полскиот Амбасадор во земјава, Јачек Мултановски.

Од кабинетот на Поглаварот на МПЦ нема детали за што тој разговарал со амбасадорите. Црковни извори велат дека средбите на Архиепископот со дипломатите во земјава не се невообичаена појава и се случуваат редовно.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *