Почетна Вести Христијанство Владиката Тимотеј подари честици од мошти на Руската Задгранична Црква
timotej mosti 1
timotej mosti 2
timotej mosti 3
timotej mosti 4

Владиката Тимотеј подари честици од мошти на Руската Задгранична Црква

703
0

Митрополитот Дебарско-кичевски и администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј подарил мошти на Руската Задгранична Црква во Австралија.

Станува збор за честици од моштите на Свети Игнатиј Богоносец, кој неодамна Игуманијата од Марковиот манастир, Сестра Илијана и ги подари на Австралиско-сиднејската епархија на МПЦ-ОА.

Честиците од моштите на Светиот игнатиј Богоносец, Митрополитот Тимотеј му ги подарил на на Игуменот Јоаким од Скитот “Св. Јован Крстител” во Сиднеј, кој е дел од Руска Задгранична Црква.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *