Почетна Вести Христијанство Владиката Пимен му одговори на Бачев
Владиката Пимен му одговори на Бачев

Владиката Пимен му одговори на Бачев

4.07K
0

Европскиот митрополит на МПЦ-ОА, отец Пимен, на свој начин преку Фејсбук му одговори на Јанко Бачев.

-Да не му треба на некој работник во скоро време? Оти еве кај и да е ќе останам без работа.
Ах бре луѓе, Црквата и епископите преживеале и 5 века османлиска власт, и социјализам 45 години.  Веројатно зашто Господ Бог раководи со неа, а не Стефан Влахов Мицов, напиша Отец Пимен во одговорот за Бачев.

Инаку, Единствена Македонија, како што се нарекува партијата на Јанко Бачев, денеска порача дека кога ќе дошле на власт, ќе направиле прочистување на МПЦ од предавници.

Веста Бачев ја проследи со фотографија од средба со владиката Агатангел.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *