Почетна Вести Владиците Наум и Јосиф на средба со Бејта
Владиците Наум и Јосиф на средба со Бејта

Владиците Наум и Јосиф на средба со Бејта

429
0

Тетовско-гостиварскиот митрополит Јосиф и Струмичкиот митрополит Наум биле на средба со Градоначалникот на Општина Гостивар, Невзат Бејта. Двајцата митрополити на МПЦ со гостиварскиот градоначалник разговарале на 3 февруари 2016 година, во просториите на Општината.

Веста за средбата, со фотографија, ја објави Тетовско-гостиварската Епархија. Сепка одвен дека с еодржала средба, нема никакви детали за што е разговарано.

Епархијата со која раководи Митрополитот Јосиф се протега и во границите на Општината Гостивар.

 

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *