Почетна На иста страна Тетовскиот Муфтија го честиташе Божик
Тетовскиот Муфтија го честиташе Божик

Тетовскиот Муфтија го честиташе Божик

306
0

Тетовскиот Муфтија, Ќани Несими испратил честитка до Митрополитот тетовско-гостиварски Јосиф, во која им ги честита божикните празници на православните христијани во неговата епархија.

pismo-ivz-Во име на Муфтиството на ИВЗ во Тетово и во мое лично име, на Вас на великодостојницте, свештениците, монасите и на сите православни верници на Тетовско-гостиварската епархија ви го честитаме големиот православен празник. Празникот е една голема можност за да се отворат срцата на луѓето и да се сретнат со радост и добрина. Верникот преку вербата во Господ и Неговата вистинска слава ја нагласува радоста, топлината и надежта за подобра иднина, пишува во честитката за Божик, од Муфтијата Несими.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *