Почетна Вести Христијанство Свештеници и група православни Албанци од албанската црква гости на Бигорски
Свештеници и група православни Албанци од албанската црква гости на Бигорски

Свештеници и група православни Албанци од албанската црква гости на Бигорски

4.80K
0

Албанската православна црква во име на Митрополијата во Берат, објави видое од посета на Бигорскиот манастир со кое се заблагодарува за гостопримството за денот на Свети Јован Крстител. Свештеници на Албанската православна црква и група верници од Митрополијата во Берат, биле во Бигорски на сосолжување со монасите.

-Искрено им благодариме на отците на манастирот Свети Јован Крстител во Бигорски, за нивното гостопримство. Тоа беше навистина благословен ден, пишува на објавата.

На 20 јануари, кога МПЦ-ОА го слави Соборот на Свети Јован Кристиел, дваесетина православни Албанци од Берат, заедно со тројца свештенослужители биле на гости во Бигорски, каде заеднички учествувале во службата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *