Почетна Вести Христијанство Со различни политички ставови, но единствени во олтар – Пимен и Агатангел на литургија
DSC_0132
DSC_0126
DSC_0095
DSC_0094
DSC_0092
DSC_0091
DSC_0067
DSC_0055
DSC_0042
DSC_0029
DSC_0022

Со различни политички ставови, но единствени во олтар – Пимен и Агатангел на литургија

768
1

Двајцата владици на МПЦ-ОА, кои во јавноста важат како најекспонирани во изјавите поврзани со политички пораки, но на различни политички страни, повторно демонстрираа единство во името на христовата љубов.

Митрополитот Повардарски Агатангел и Митрополитот Европски Пимен, заедно со новоизбраниот Епископ Полјански Јаков, на празникот Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста, отслужија Света Архиерејска Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

Домаќин беше токму Владиката Агатангел. Ако некој мисли дека станува збор за двајца лути противници, нека ја погледне фото галеријата од литургијата.

Коментар(1)

  1. Редакција,мемате вести за постирање па почнавте глупости да пишувате!

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *