Почетна Вести Рускиот Патријарх пристигна на Света Гора
44
43
42
41
40
39
38
37
36
35
34
33
32
31
30
29
28
27
26
25
24
23
22
21
20
19
18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Рускиот Патријарх пристигна на Света Гора

739
0

Патријархот московски и на цела Русија Кирил денеска пристигна во Солун од каде замина за Света Гора.

Рускиот патријарх на солунскиот аеродром беше пречекан од грчкиот заменик-министер за надворешни работи, Јанис Аманатидис и заменик-министерот за внатрешни работи Марија Колиа-Царуха со кои имаше куса средба пред заминувањето за Уранополис и монашката заедница на Света Гора.

Патријархот Московски и на цела Русија во недела ќе го посети Солун и ќе присуствува на литургија во катедралата Свети Григориј Палама.

/МИА /фото: РОМФЕА

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *