Почетна Вести Прва официјална средба на Архиепископот Стефан со член на новата влада
Прва официјална средба на Архиепископот Стефан со член на новата влада

Прва официјална средба на Архиепископот Стефан со член на новата влада

622
0

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров е првиот член на новиот владин Кабинет кој имал официјална средба со Архиепископот Охридски и Македонски, г.г Стефан.

Димитров и поглаварот на МПЦ, разговарале во четвртокот во кабинетот на Архиепископот во зградата на архиепископијата во Скопје.

За средбата извести прес службата на Скопската Епархија, но без дополнителни детали за што разговарале новиот шеф на македонската дипломатија и Архиепископот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *