Почетна Вести Пријателите го почестија Отец Пимен на промоцијата
Пријателите го почестија Отец Пимен на промоцијата

Пријателите го почестија Отец Пимен на промоцијата

572
0

Промоцијата на најновата книга на Владиката Пимен „Патувајќи“ беше еден од најпосетените настани во Ресен ова лето. Огромен број гости синоќа се собраа во Спомен куќата на Татарчеви во Ресен за промоцијата на неговата книга.

Отец Пимен се заблагодари за поддршката што ја имал и има од сите во родниот град.

Со оваа промоција Клубот Матица ја најaвува турнејата за промоција на книгата „Патувајќи“ во Прилеп, Струмица, Штип, Куманово, Битола, Охрид и Скопје.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *