Почетна Вера ИВЗ Премиерот Заев: Да ги негуваме вредностите
Премиерот Заев: Да ги негуваме вредностите
0

Премиерот Заев: Да ги негуваме вредностите

189
0

Премиерот, Зоран Заев, до сите граѓани од исламска вероисповед упати честитка по повод големиот муслимански празник Курбан-бајрам.

– На сите припадници на исламската верска заедница им го честитам празникот Курбан-бајрам, им посакувам среќни и спокојни празнични денови, со срдечни желби празникот да го прослават во добро расположение и добро здравје – се наведува во честитката на премиерот.

Заев истакнува дека Курбан-бајрам е празник на солидарноста, хуманоста, грижата кон другите, единството и еднаквоста.

– Ова се вредностите кои треба да бидат наша заедничка водилка во градењето едно општество за сите. Да ги негуваме овие вредности како наш заеднички влог во просперитетна иднина. Возвишениот, благороден сјај на овој празник нека зрачи во домовите на сите верници – истакнува во честитката премиерот Заев и во неа посакува многу радост, духовен мир и топлина во домовите на сите припадници од исламска вероисповед.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *