Почетна Вера Поглаварот Реџепи ги испрати аџиите од Гостивар
5
4
3
2
1

Поглаварот Реџепи ги испрати аџиите од Гостивар

87
0

Поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи ги поздрави идните аџии од Гостивар кои денеска тргнаа на аџилак во Саудиска Арабија. Церемонијата на испраќање беше на градскиот плоштад во Гостивар, каде Реџепи ги испрати посакувајќи им добар престој.

Патувањето на аџилак е еден од столбовите на Исламот. Првата група аџии замина завчера, и веќе безбедно е пристигната во Мека.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *