Почетна Вера Поглаварот на ИВЗ ги повика Муслиманите да ја шират љубовта и хуманоста

Поглаварот на ИВЗ ги повика Муслиманите да ја шират љубовта и хуманоста

105
0

Поглаварот на Исламската Верска Заедница, Сулејман реџепи ги повика муслиманските верници за Курбан Бајрам да ја шират љубовта и преку хуманоста и добрите дела да ги демонстрираат вистинските вредности на Исламот.

sulejman-redzepi-1-Добрите дела, искрената љубов и хуманоста секако се меѓу најважните работи што Алах ги бара од верниците. Секој муслиман е обврзан да шири само љубов. Преку чинот на добродетелството се искажува нашата љубов, порача Поглаварот ан ИВЗ во пораката за Курбан Бајрам.

 

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *