Почетна Вера Отворена новата џамија на ИВЗ во Глумово
Отворена новата џамија на ИВЗ во Глумово

Отворена новата џамија на ИВЗ во Глумово

180
0

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, пред почетокот на Рамазан, месецот на постот кај Муслиманите, отвори и предаде новата Џамија во скопско Глумово.

На свечената манифестација присуствуваа и муфтиите од Ријасетот на ИВЗ.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *