Почетна Политичка теологија Мормонот Тајлер Глен го исплука основачот на Мормоните
Мормонот Тајлер Глен го исплука основачот на Мормоните

Мормонот Тајлер Глен го исплука основачот на Мормоните

171
0

tajler glenКонтроверзниот американски рок музичар, Тајлер Глен активен мормонист, сними нова песна и спот, во која за прв пат не ја велича „Мормонската религија“, туку напротив жестоко ја критикува.

Дистанцирањето на Глен од „Мормоните“ е големо изненадување за американската јавност.

Песната е насловена „Ѓубре“ и целосно е посветена на неговото откажување од оваа религиска организација.

Во видео спотот Глен прв пат пие алкохол и тоа директно од шише, иако алкохолот е забранет кај Мормоните. Во спотот музичарот е опкружен со мормонски слики, вклучувајќи и портрети на основачот на црквата, Џозеф Смит на кои тој плука.

Главната причина за неговото откажување од Мормоните е неговата хомосексуална ориентација.

Погледнете го спотот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *